CHATEAU DE FRONTIERE

Hraniční zámeček

Klasicistní stavba postavená rodem Liechtensteinů v letech 1816 – 1827 za účelem relaxace a odpočinku šlechtickému rodu prošla na přelomu let 2017 a 2018 pod dohledem nového majitele rozsáhlou rekonstrukcí, která se svým interiérem i exteriérem snažila co nejvíce přiblížit své původní podobě. Rekonstrukce se však netýkala jen historické budovy, ale i celého přilehlého areálu včetně okolní zeleně.

V sobotu 16. června 2018 vyvrcholily náročné stavební práce velkolepou akcí ESSENS Grand Opening Chateau de Frontiere , jež se zúčastnilo na stovky významných hostů. Od tohoto dne je celý areál zámečku využívaný za účelem relaxace a odpočinku nejen členy šlechtického rodu, jak tomu bylo v minulosti, ale i širokou veřejností.

Hosté se mohou ubytovat ve čtyřhvězdičkovém hotelu v nově zrekonstruovaných pokojích. Gurmány potěší luxusní Restaurant ESSENS s nadstandardními gastronomickými zážitky v podobě jedinečných degustačních menu ve stylu fine dining. Degustaci vybraných moravských vín a pravdu na dně sklenic je možné zažít v zámecké vinárně.

Součásti rozlehlého areálu Chateau de Frontiere je moderní a stylový à la carte restaurant Chateau Petit vybudovaný v těsné blízkosti klasicistní budovy Hraničního zámečku. Restaurant je k dispozici nejen hotelovým hostům, disponuje venkovní zahrádkou a dvěma bowlingovými dráhami. Rovněž zajišťuje zázemí a občerstvení pro návštěvníky venkovního bazénu.

Návštěvníci na kole, projíždějící významnou cyklostezkou spojující jednotlivé pamětihodnosti Lednicko-valtického areálu, se mohou osvěžit na zahrádce Les Vélos přiléhající k luxusní restauraci a poskytující jídelní menu i široký výběr nápojů.

V areálu je možné zajistit svatební obřad od A do Z, stejně tak i oslavu narozenin či promocí. Zároveň je zde možné zorganizovat školení či firemní teambuilding.

A co je hlavním zájmem současného majitele? Přistupovat k nádherné stavbě s maximální úctou, pečovat o ni s láskou a nejlepším možným svědomím tak, aby byla památka uznávaného šlechtického rodu zachována pro další generace ve své okouzlující kráse.

Poselství historie a svůj odkaz dalším generacím ponesou i dvě pamětní desky, které byly odhaleny na slavnostním otevření u příležitosti zasazení významného stromu a znovuobnovení hraničního potoka.

Pamětní deska Sophora Japonica
Pamětní deska Hraniční potůček

  • Slider 1